Тишківська сільська рада інформує

Дата: 25.02.2021 15:49
Кількість переглядів: 2099

Патронатна сім’я - як альтернатива притулкам

Сімейний патронат це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту, в сімї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сімї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Хто такі патріонатні вихователі?

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Основні завдання патронатних вихователів:

• забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;
  • соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
  • створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю й здоров’ю дитини;
  • підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Цілі патронатних вихователів

• створення безпечного середовища для дитини;
  • попередження потрапляння дитини до інтернатних закладів;
  • задоволення базових потреб дитини в сімейних умовах;
  • забезпечення прав дитини;
  • виховання та розвиток дитини.

Які діти можуть бути влаштовані під патронат?

• новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інщі родичі;
  • підкинуті, знайдені діти;
  • безпритульні діти;
  • діти з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров’ю;
  • діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
  • діти, батьки (або особи, що їх заміняють) яких померли, безвісно відсутні;
  • діти, переміщені із тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій в зоні АТО;
  • інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них.

Що потрібно, щоб створити патронатну сім’ю?

Кандидати у патронатні батьки подають до Служби у справах дітей  такі документи: – заяву кандидатів у патронатні батьки про утворення патронатної сім’ї; – копії паспортів кандидатів у патронатні батьки; – довідку про склад сім’ї (форма № 3); – копію свідоцтва про шлюб; – довідку про стан здоров’я кандидатів у патронатні батьки та членів сім’ї, які проживають разом з ними (довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра); – довідку про доходи потенційної патронатної сім’ї за останні шість місяців або копія декларації про доходи, засвідчену в установленому порядку; – довідку про проходження навчання кандидатів у патронатні батьки і рекомендацію центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо включення їх у банк даних про сім’ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних батьків; – письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатами у патронатні батьки, на утворення патронатної сім’ї, засвідчену нотаріально.

Яким чином фінансується послуга патронату над дитиною?

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:

• грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
    при влаштуванні 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;
  • соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2,5 прожиткового мінімуму відповідно до віку дитини;

сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.