A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тишківська сільська рада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район

Культура та туризм

Просвітницький марафон "50 сторінок Державотворення: Кіровоградщина"

        Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Кіровоградської ОВА від 12 липня 2022 року "Про відзначення в області Дня Державності", відділ освіти, молоді, спорту, культури та туризму виконавчого комітету Тишківської сільської ради долучився до даного проєкту. 

12:19:59 02.08.2022

Історія села Федорівка

   Село Федорівка засновано в середині 18 століття. Точної дати його заснування, звісно, немає, але в книзі «Подворовая перепись Елисаветградского уезда 1883-1885 годов» записано: «Шендерівка(Федорівка) – поселення давнє, між балками Троянна і Крута. Населення - поміщицькі селяни. Із них: селян – 106 чоловік, міщан – 2 чоловіки, євреїв – 4 чоловіки, дворян – 3 чоловіки, мужчин - 314, женщин – 306; 4 дома і 107 хат». Домом вважався будинок, що стояв на фундаменті і був покритий не соломою.

13:57:25 13.04.2021

Скеля кохання

   Романова скеля над річкою Синюхою в наукових джерелах називається Козацькою Скелею . Її оголошено державною історичною пам'яткою.

11:44:20 04.03.2021

Урочище "Балка Куца”

Урочище “Балка Куца” є археологічною пам'яткою України. На її територїї знайдено сліди малодослідженого трипільського поселення. За приблизними підрахунками дослідників кількість мешканців поселення становила близько 3 тисяч чоловік, а кількість їхніх помешкань могла сягати 300 осель.

11:40:00 04.03.2021

Панський Млин

    В селі Показове Добровеличківського району Кіровоградської області Тишківської ОТГ, на березі річки Синюха знаходяться залишки водяного, кам’яного млина. Його було побудовано під час війни німцями. У ті далекі часи до млина звозили збіжжя з усіх усюд. Робота кипіла. Будівлю було виконано настільки якісно, що і до нашого часу залишилась місцева пам’ятка, туристичний об’єкт, місце, де відпочиваєш фізично і морально. Надзвичайно неповторна природа, чисте повітря, найчистіша в Україні річка Синюха - все це манить як місцевих жителів, так і туристів із сусідніх районів, адже Млин знаходиться на кордоні між Добровеличківським та Вільшанським районами.

11:37:23 04.03.2021

Королівські скелі

       Колись саме по річці Синюха проходив кордон між Річчю Посполитою і Російською імперією. Вниз за течією розпласталися села Попівка, Федорівка, Показове та Семенове. Саме в селі Семенове височіють, овіяні легендами, Королівські скелі, яким не один мільйон років. Висота цих скель, що стрімко обриваються до води, досягає 20 м і більше. З назвою цих скель пов’язана легенда. У 1362 році, могутній Ольгерд, між селами Добрянка Вільшанського району і селом Тишківка Добровеличківського району, та в урочищі Татарка, дав бій монголо-татарам, і, розбивши їх, погнав, майже, до самого Чорного моря. Ця битва відома історикам під назвою Синєводська битва. Коли лицарі князя гнали татарів, останнім - було непереливки. І найбільше турбувало монголо-татар не загроза потрапити в полон самим, а не віддати на поталу скарби та військову казну, яку везли в обозі не одним возом. На військовій раді татари вирішили сховати свої цінності в якомусь непомітному місці. Цим місцем і стала скеля. День і ніч бойовими сокирами рубали кочівники камінь, день і ніч стояли дозори, пильно вдивляючись в далечінь, щоб нічиє око не вгледіло, яку таємницю мала сховати ця гранітна скеля. Вони вирубали в скелі печеру, сховали там скарби, а вхід завалили величезним каменем. Надіючись, пізніше повернутися і забрати багатство. Та повернутись не вдалося. Хто склав голову у широкому степу в кривавій січі, хто скоротив літа в чужому полоні. А скеля схоронила навіки від нащадків сірим каменем, зарослим густим чагарником, ломикаменем, припадають низько-низько, немов шукають той таємний вхід чи то у печеру, чи то у пам'ять людську, яка зберегла для віків цю вісточку живої історії. Сталося так, що на даній скелі стояв штаб князя Ольгерда. З тих пір скелі почали називатися Королівськими. (Легенду записано зі слів жителя с.Федорівка Тарадая Андрія Івановича) Існує ще одна версія, чому скелі називають Королівськими. В революційний період на даній території проживала родина Королів. Вони важко працювали на землі, вирощували худобу. А потім місцеве населення розкуркулили і родина Королів виїхала із села. З тих пір скелі звуться Королівськими. Місцеві подейкують, шо вже в наші часи хтось намагався пробурювати скелю, про що свідчать отвори від механічного втручання. А навіщо, що саме хотіли знайти - не відомо. Ось така історія. (Інформацію записано зі слів жителя села Семенове Пономаренка Дорофія Андрійовича)

11:33:03 04.03.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь